WYSZUKIWARKA

NAZWA
CENA -
MIEJSCOWOSC
STANDART
 

Urlaub - Hotels in Korca Albanien


Gmina Gjilan leży w południowo-wschodniej części Kosowa, w regionie Anamorava. Jest to jedna z największych gmin w kraju. Jego położenie geograficzne pozwala na dobre połączenia z innymi ośrodkami Kosowa i regionu. Wokół miasta Gjilan leży Góra Męczenników (Popovica), Gllama, Dheu i Bardhe, obszar Malisheva, Zabeli z Sahit Agas i Bregu i Thate. Są trzy małe rzeki, Mirusha, Banja i Stanishori, które łączą się i kierują do Morava, na zachód od miejscowości Uglar. Gjilan jest daleko od Prisztiny, stolicy Kosowa, 46 km od Kamenicy - 27 km, od Vitii - 22 km, od Artany - około 25 kilometrów. Miasta w regionie leżą na południowym wschodzie z Presevo (33 km) i Kumanovo (53), a na wschodzie - z Bujanovac (40 km). Budowa drogi Gjilan / Gnjilane-Lipjan, kierowana przez Kishna Polas, znacznie zmniejszyła dystanse tej gminy z lotniskiem Prisztina, drogą krajową oraz koleją z Kosowa w Ferizaj i Lipjan. Gjilan wkrótce zostanie połączony z Kumanovo, z kierunku Stançiq, gdzie przewidziano otwarcie punktu celnego.
Gjilan ma dobre warunki do rolnictwa i jest znany jako miasto agroturystyczne. Ma kontynentalny klimat, z gorącymi latami i mroźnymi zimami. Średnia temperatura w styczniu wynosi -0,9 ° Celsjusza, a średnia temperatura w lipcu - 21,5 °. Jesienią padają tutaj opady deszczu, średnio 177 mm, a latem - 129 mm. Ilość opadów na wiosnę wynosi 145 mm, a zimą - 130 mm.
Obszar Gjilan / Gnjilane jest określony przez rzekę Morava e Binçës, która zbiera wszystkie małe rzeki, ze średnim miesięcznym natężeniem przepływu 6,7 metra sześciennego / sekundę. Południowo-wschodnie otoczone są górami Karadak.
Współrzędne rozbudowy miasta Gjilan wynoszą 42 stopni na północ i 21,20 stopni na wschód i na wysokości 501 i 590 m, a region 475 mw Budrice do 1000 m npm w strefie przygranicznej z Macedonią (Stanqiq) . Gjilan / Gnjilane jest bogaty w rudę (żelazo i leuzyd) oraz zasoby mineralne (Nasal, Pidic, Kmetoc, Uglare, Përlepnicë). W mapach sejsmicznych Gjilan jest znany jako region wysokiego ryzyka. W 2002 roku został dotknięty trzęsieniem ziemi, który pozostawił martwego, dziesiątki rannych i ponad 8000 uszkodzonych obiektów publicznych i prywatnych. Gjilan jest powiązany z miastami i gminami Luterbah (Francja), Iper (Belgia), Jelderim (Turcja) i in

HOTEL KRISTAL